Hamaki wiszące

view_list view_module
Hamak beżowy z metalowym stelażem

Hamak beżowy z metalowym stelażem

Cena 379,00 zł
.
  • Nowość
Cena 379,00 zł
Hamak szary z metalowym stelażem

Hamak szary z metalowym stelażem

Cena 379,00 zł
.
  • Nowość
Cena 379,00 zł
Hamak wieloosobowy zielono-niebieski

Hamak wieloosobowy zielono-niebieski

Cena 145,00 zł
.
  • Nowość
Cena 145,00 zł
Hamak ogrodowy z 2 poduszkami szary

Hamak ogrodowy z 2 poduszkami szary

Cena podstawowa 247,00 zł -68,00 zł Cena 179,00 zł
Najniższa cena: 247,00 zł -68,00 zł
.
-28%
  • Nowość
Cena podstawowa 247,00 zł -68,00 zł Cena 179,00 zł
Najniższa cena: 247,00 zł -68,00 zł
Hamak z frędzlami w stylu Boho 200x100cm

Hamak z frędzlami w stylu Boho 200x100cm

Cena podstawowa 146,90 zł -67,90 zł Cena 79,00 zł
Najniższa cena: 89,90 zł -10,90 zł
.
-46%
Cena podstawowa 146,90 zł -67,90 zł Cena 79,00 zł
Najniższa cena: 89,90 zł -10,90 zł

Obok tradycyjnych mebli ogrodowych coraz częściej kupujemy hamaki. Kto tylko ma na działce bądź w przydomowym ogrodzie drzewa, może sięgnąć po tradycyjne hamaki montowane za pomocą lin. Jednak i ci, którzy nie doczekali się jeszcze drzewostanu, w cieniu którego można rozpiąć hamak, mogą zdecydować się na wolnostojący hamak na stelażu przypominający fotel albo kokon. Takie połączenie komfortowego siedziska z możliwością huśtania podoba się nam na tyle, że meble o podobnej konstrukcji znajdują swoje miejsce nie tylko w ogrodach i tarasach, ale także w salonach czy pokojach młodzieżowych.

Typy hamaków ogrodowych

Jedno jest pewne: bez względu na konstrukcję, hamak tekstylny musi być wykonany z bardzo wytrzymałej tkaniny, a hamak na stelażu bądź fotel hamakowy musi być maksymalnie stabilny.

Tradycyjny hamak na drzewo

Tradycyjny hamak wiszący wykonany jest z szybko schnącego tworzywa sztucznego (np. poliestru, polipropylenu, nylonu, jedwabiu spadochronowego itp.). Można go złożyć w kostkę niewielkich rozmiarów, dzięki czemu mieści się w plecaku. Jest lekki, wytrzymały (maksymalne obciążenie do 120kg), prędko schnie, jest przewiewny, a w upalne dni przyjemnie chłodzi skórę. Możemy go zabrać na wyprawę do lasu czy w góry, albo rozpiąć między drzewami w ogrodzie.

Ogrodową wersją tradycyjnego hamaka jest model wykonany z grubo tkanej bawełny z dodatkiem poliestru. Hamak taki posiada dwa dodatkowe drążki, dzięki czemu łatwiej można go naciągnąć i jest mniej głęboki, stwarza większe ryzyko wypadnięcia.

Hamak meksykański

Hamaki meksykańskie to hamaki tkane z bawełnianych linek w tzw. splocie diamentowym. Splot ten umożliwia dopasowanie się hamaka do kształtu i ciężaru ciała. Jest także bardzo rozciągliwy, więc możemy więc zaprosić kogoś na wspólną sjestę. Hamaki meksykańskie wytrzymują nawet bardzo duże obciążenia - pod wpływem większego nacisku struktura splotu diamentowego bardziej się zaciska, tak jak niektóre węzły marynarskie.

Hamaki meksykańskie, podobnie jak inne hamaki o etnicznym rodowodzie, często tkane są z wielobarwnych włókien. Hamaki brazylijskie wzbogaca się we frędzle. Hamaki ekwadorskie i kolumbijskie cieszą oko charakterystycznymi indiańskimi wzorami. 

Jedno-, dwu- czy wieloosobowy?

Tradycyjne hamaki ogrodowe są zwykle jedno- lub dwuosobowe. Jeśli jednak marzy nam się model rodzinny, sięgnijmy po hamak XXL tkany ręcznie na tradycyjnych krosnach. Maksymalne obciążenie do 200 kg pozwoli odpocząć tu kilku osobom.

Hamak ogrodowy ze stelażem

Hamak rozpięty na stelażu może stać bezpośrednio na trawie albo na tarasie. Jeśli stelaże jest naprawdę stabilny i nie zachodzi ryzyko wywrócenia się, traktujemy go jako element mobilny. Jeśli jednak obawiamy się, że podczas schodzenia z hamaka cała konstrukcja może runąć na ziemię, lepiej stelaż przymocować do podłoża.

Jeśli stelaż jest drewniany, musi być konserwowany tak jak wszystkie inne meble ogrodowe. Stelaż metalowy jest łatwiejszy w utrzymaniu, ale lżejszy i bardziej wywrotny. Możemy także nabyć stelaż z kółkami, co znacznie ułatwia przemieszczanie konstrukcji po całym ogrodzie w zależności od potrzeb. 

Fotel hamakowy

Fotel hamakowy to podwieszane siedzisko na którym można się wygodnie usadowić. Przypomina nieco huśtawkę, może mieć też formę bocianiego gniazda. W odróżnieniu od tradycyjnych hamaków służy głównie do odpoczynku w pozycji siedzącej.

Model ten może także wystąpić w wersji ze stelażem. Wtedy idealnie nadaje się na balkon czy taras. I tu, podobnie jak w przypadku hamaka ze stelażem, musimy zwórcić uwagę na stabilność konstrukcji.

Hamaki nie tylko do ogrodów

Jak wspomniano na początku, hamaki oraz fotele hamakowe coraz częściej pojawiają się nie tylko w ogrodach, na działkach, tarasach i balkonach, ale także w mieszkaniach. Tradycyjne hamaki doskonale sprawdzają się w pokojach młodzieżowych, podobnie jak fotele hamakowe typu bocianie gniazdo. Jeśli pokój jest mały, takie właśnie podwieszane siedzisko pozwala ocalić cenne metr kwadratowe podłogi i stworzyć dodatkowe miejsce do siedzenia - często najwygodniejsze i najbardziej ulubione.

Z kolei w przestrzeni wspólnej, w salonie połączonym z kuchnią i tarasem świetnie prezentują się fotele hamakowe na stelażu. Stelaż pod hamak bądź fotel powinien być stylistycznie dopasowany do reszty mebli.

Akcesoria do hamaków

Tkanina, z której wykonany jest hamak powinna być wytrzymała i łatwa w utrzymaniu w czystości. Dbając o wygodę i bezpieczeństwo użytkowników hamaka, musimy zwracać uwagę na stan wszystkich lin i mocowań. Dobrze dobrane liny montażowe gwarantują odpowiedni udźwig hamaka. W żadnym wypadku niewolno mocować hamaka pierwszym z brzegu sznurem! Także uchwyty montażowe, łańcuchy do podwieszania czy karabińczyki muszą spełniać najwyższe standardy jakości.

Hamak albo fotel hamakowy to prawdziwa wygoda. Możliwość znalezienia optymalnego ułożenia ciała i swobodnego bujania się podczas snu czy lektury sprawiają, że warto rozważyć zakup takiego modelu, który stanie się dla nas prawdziwą oazą spokoju i spełnieniem marzeń o idealnym odpoczynku. 

Product added to the cartx
Product deleted from the cartx