Kieliszki

view_list view_module
Komplet 6 kieliszków 250 ml Elise Green

Komplet 6 kieliszków 250 ml Elise Green

Cena 119,99 zł .
  • Nowość
Komplet 6 kieliszków 250 ml Elise Pink

Komplet 6 kieliszków 250 ml Elise Pink

Cena 109,90 zł .
  • bestseller
Komplet 6 kieliszków 250 ml Elise Clear

Komplet 6 kieliszków 250 ml Elise Clear

Cena 89,90 zł .
Komplet 6 kieliszków 250 ml Elise Blue

Komplet 6 kieliszków 250 ml Elise Blue

Cena 109,90 zł .
  • bestseller
Komplet 6 kieliszków 280 ml Elise Dots

Komplet 6 kieliszków 280 ml Elise Dots

Cena 102,00 zł .
Komplet 6 kieliszków 320 ml Elise Sweet

Komplet 6 kieliszków 320 ml Elise Sweet

Cena 109,99 zł .
Komplet 6 kieliszków 165 ml Elise Sweet

Komplet 6 kieliszków 165 ml Elise Sweet

Cena 118,90 zł .
Komplet 6 kieliszków 400 ml Elise Stripe

Komplet 6 kieliszków 400 ml Elise Stripe

Cena 140,90 zł .
  • bestseller
Kieliszki do wódki i shotów zestaw 7 el.

Kieliszki do wódki i shotów zestaw 7 el.

Cena 47,99 zł .
Kieliszek do wina i wody Stripes 400 ml

Kieliszek do wina i wody Stripes 400 ml

Cena 12,90 zł .
Kieliszek do szampana Stripes 225 ml

Kieliszek do szampana Stripes 225 ml

Cena 12,90 zł .
  • bestseller

Lampka wina w towarzystwie ukochanej osoby lub najbliższych przyjaciół to niemal idealny sposób na miłe spędzenie czasu. Trzeba tylko pamiętać, że dobre wino wymaga odpowiedniej oprawy. Niewłaściwe naczynie może odebrać możliwość pełnego delektowania się smakiem oraz aromatem ulubionego trunku, dlatego podróż po świecie win warto rozpocząć od zakupu odpowiednich kieliszków. Chcąc nie uchybić etykiecie, a jednocześnie cieszyć się pełnym smakiem wybornego alkoholu, warto wybrać odpowiednie kieliszki do wina czerwonego oraz kieliszki do białego wina. W ofercie naszego sklepu znajdziesz przepiękne kieliszki ozdobne, które wspaniale zaprezentują się na elegancko zastawionym stole.

Jakie kieliszki do wina czerwonego?

Idealne kieliszki do wina czerwonego są dość duże i mają pękatą czaszę. Im szersza czasza, tym wino lepiej oddycha i łatwiej uwalnia swój wyjątkowy oraz często złożony smak. Duża czasza kieliszka pozwala też na swobodne rozprzestrzenianie się aromatów wina w obrębie naczynia, dzięki czemu konsument może w pełni poczuć aromat i charakter trunku. Szersze i większe kieliszki na wino czynią trunek delikatniejszym i gładszym w odbiorze. Wyjątek stanowią ciężkie wina typu Bordeaux, które należy serwować w smukłych kieliszkach zwężających się ku górze. Do win czerwonych poleca się kieliszki wykonane z przezroczystego szkła, które ułatwiają podziwianie wyjątkowej barwy alkoholu, choć oczywiście dozwolone są również kolorowe kieliszki dekoracyjne, które w żaden sposób nie przysłaniają walorów tego wyrafinowanego trunku.

Kieliszki do wina białego – jakie wybrać?

Pękate i duże kieliszki do wina zarezerwowane są dla win czerwonych. W jakim zatem szkle podawać wino białe, które jest zdecydowanie lżejsze i delikatniejsze? Kieliszki do wina białego powinny być niższe i smuklejsze niż te służące do serwowania wina czerwonego. Powinny również posiadać mniejszą i węższą czaszę. Wynika to z faktu, że białe wino posiada delikatny aromat i niezbyt złożony smak, który nie potrzebuje aż tak dużej powierzchni wewnątrz naczynia, żeby w całości ukazać swoje walory. Poza tym mniejsza czasza pomaga zachować odpowiednią temperaturę alkoholu, co w przypadku białego wina jest bardzo ważne, gdyż tego typu alkohol zawsze podajemy schłodzony. Charakterystycznym elementem kieliszków do wina białego jest wysoka nóżka, dzięki której trunek trzymany w dłoni nie nagrzewa się zbyt szybko i dłużej utrzymuje pożądaną temperaturę. Do win typu Chardonnay poleca się kieliszki posiadające lekko rozchylające się krawędzie czaszy. Z kolei te kształtem przypominające kwiat tulipana świetnie sprawdzą się w przypadku młodych odmian białego wina.

Niezbędne wyposażenie kuchni

Odpowiednio dobrane kieliszki na wino podnoszą walory smakowe tego eleganckiego alkoholu i pozwalają w pełni rozkoszować się jego wyjątkowym aromatem. Zestaw kieliszków do serwowania wina to jeden z podstawowych elementów wyposażenie każdego domu. Przydaje się nie tylko podczas okolicznościowych spotkań z rodziną i przyjaciółmi, ale także na co dzień, do celebrowania zwykłych chwil. Wybierając odpowiednie szkło do wina warto zwrócić uwagę na kieliszki dekoracyjne, które uświetnią każde spotkanie i nadadzą mu odświętnego charakteru. Wielbicielom minimalistycznych rozwiązań polecamy proste w formie kieliszki, wykonane z przezroczystego szkła, które będą pasować do każdego rodzaju zastawy. Miłośnikom stylu glamour i wyszukanej elegancji polecamy bardziej finezyjne kieliszki na wino - kolorowe oraz wykonane z grubego szkła posiadającego liczne uwypuklenia i załamania, które będą przepięknie odbijać światło świec lub promieni słonecznych. Kieliszki ozdobne z oferty naszego sklepu to propozycja dla osób wymagających, a przede wszystkim ceniących oryginalne i estetyczne rozwiązania. Dzięki naszym kieliszkom zastawa stołowa nabierze zupełnie innego charakteru, a serwowane w nich wino dostarczy jeszcze większej przyjemności. Oferowane przez nas kieliszki do wina czerwonego i białego odznaczają się efektownym designem, a także wysoką jakością i starannością wykonania.

Product added to the cartx
Product deleted from the cartx