Latarnie

view_list view_module
Lampka solarna ogrodowa do wbicia 43 cm

Lampka solarna ogrodowa do wbicia 43 cm

Cena 29,90 zł .

Ogród to miejsce, w którym lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy spędzamy go samotnie przy dobrej książce i lampce wina czy też w gronie znajomych na garden party – wyposażenie ogrodu powinno sprzyjać zabawie i relaksowi zarówno w dzień, jak i wieczorem. A do tego niezbędne jest odpowiednie oświetlenie. Lampy ogrodowe nie tylko zapewniają światło po zachodzie słońca, ale mogą też stanowić dekorację ogrodu i tworzyć niepowtarzalny klimat. Oświetlenie ogrodowe, czyli lampy zewnętrzne stojące lub ścienne, oczywiście z powodzeniem nadają się także do oświetlenia tarasu, werandy czy balkonu. Dobrze dobrane z pewnością pozwolą stworzyć przytulne miejsce do relaksu. Ale jakie lampy dostępne są na rynku? I na który model się zdecydować?

Lampy ogrodowe stojące w różnych kształtach

Lampy zewnętrzne spełniają ważne funkcje, dlatego znaczenie ma ich rozmieszczenie, sposób montażu oraz wybrana moc. Powinny dobrze oświetlać ogród, a zwłaszcza ścieżkę z ogrodu do domu czy schody przed domem. To istotne ze względów bezpieczeństwa, gdyż w ciemności, po zmroku nietrudno o wypadek na źle doświetlonej trasie z ogrodu do domu. Popularne i bardzo funkcjonalne są lampy stojące i podobne do nich słupki oświetleniowe. Można je wykorzystać właśnie po to, by oświetlić ścieżkę, schody na taras czy wejście do domu.

Ogrodowe lampy stojące mogą być niskie lub wysokie – wszystko zależy od tego, jak dużą przestrzeń chcemy oświetlić i czy zależy nam na pełnym doświetleniu czy stworzeniu nieco intymnego klimatu. Niskie lampki sprawdzą się przy doświetleniu samej drogi czy tarasu, wysokie zaś będą odpowiednie na terenie całego ogrodu – zwłaszcza, gdy jest duży. Ponadto niskie i średnie lampy stojące można wykorzystać do oświetlenia balkonu czy werandy przed domem. Różne ciekawe kształty ogrodowych lamp stojących sprawiają, że można je wpasować w aranżację ogrodu i stylu mebli ogrodowych. Takie lampy bez wątpienia stanowią świetny element dekoracyjny.

Lampy i latarnie ogrodowe nowoczesne i stylowe

Dla ceniących sobie nowoczesny i minimalistyczny styl stworzono lampy ogrodowe w kształcie słupków i kul lub zaprojektowane na wzór latarni. Prezentują się one bardzo gustownie i świetnie komponują się z fasadą nowoczesnego budynku. Tego rodzaju oświetlenie często stosuje się także wokół biurowców, gdyż jest ono eleganckie, a jednocześnie funkcjonalne. Podobnie jak klasyczne lampy zewnętrzne, ogrodowe kule stojące idealnie sprawdzą się do doświetlenia ścieżki czy części rekreacyjnej naszego ogrodu. W ogrodzie bardzo popularne są także lampki solarne, ze względu na ich łatwość montażu, ekologiczny pobór energii i elegancki wygląd. Lampy solarne za dnia niejako ładują się na słońcu, by potem wieczorem oddać energię w formie światła. Zakończone specjalnym szpikulcem wystarczy wbić głęboko w ziemię, aby były stabilne. Możemy je umieścić właściwie w dowolnym miejscu ogrodu, byleby miały swobodny dostęp do światła słonecznego.

Lampy stojące z czujnikiem ruchu

Lampy z czujnikiem ruchu to urządzenia na fotokomórkę, które automatycznie uruchamiają się gdy wyczują ruch w niewielkiej odległości. W praktyce oznacza to tyle, że lampa zaświeci się w momencie, gdy będziemy się zbliżać oraz wyłączy, gdy już się oddalimy. Tego rodzaju lampy są oczywiście nieco droższe niż klasyczne oświetlenie w ogrodzie, niemniej rozwiązanie to niesie za sobą wymierne korzyści. Po pierwsze, znacząco wzrasta bezpieczeństwo, ponieważ czujnik lampy wyczuwa najmniejszy ruch, mamy więc 100% pewności, że zaświeci dokładnie wtedy, gdy potrzeba.

W ten sposób unikniemy groźnego potknięcia czy wypadku, idąc przez ogród po ciemku. Nie musimy też pamiętać o tym, by wieczorem włączyć oświetlenie przed domem – ono zrobi to automatycznie. Ponadto takie oświetlenie stanowi też dla nas informację, gdy ktoś obcy kręci się koło naszej posesji. A w momencie gdy światło jest zbędne, po prostu nie świeci, a my nie tracimy pieniędzy za zużyty prąd. To bez wątpienia wygodne i oszczędne rozwiązanie.

Latarnie ogrodowe, idealna dekoracja ogrodu nocą

Stojące latarnie ogrodowe w stylu retro, kojarzące się z krakowskimi Plantami czy królewskimi ogrodami to wspaniała dekoracja dużego ogrodu nocą. Tego rodzaju lampy są już dostępne na oświetlenie LED, zatem korzystanie z nich jest oszczędne i wydajne. Latarnie ogrodowe dają przyjemne, niezbyt intensywne światło. Niemniej jest ono na tyle mocne, by dobrze oświetlić drogę czy wejście na posesję. Popularne są także małe latarnie ogrodowe przeznaczone na świece. To niezwykle klimatyczny dodatek do wnętrz, zwłaszcza na taras czy balkon. Światło świec jest niezwykle przyjemne i zupełnie wystarczające na małym metrażu, na przykład na balkonie. Takie latarenki w stylu skandynawskim wykonane z drewna w kolorze białym to najmodniejszy dodatek do ogrodu tego sezonu. W zależności od wielkości, możemy ustawić je na ziemi lub na stoliku.

Oświetlenie ogrodowe tworzy niepowtarzalny klimat

Podsumowując, oświetlenie zewnętrzne domu i ogrodu to ważny element wyposażenia każdej posesji. Dobrze dobrana lampa ma ogromny potencjał, jeśli chodzi o klimat i stylową aranżację i z pewnością warto to wykorzystać, nawet jeśli chodzi tylko o nieduży balkon. Każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu zrelaksować się na świeżym powietrzu, w przyjemnej atmosferze, a ogród lub taras czy balkon jest do tego idealnym miejscem. Dobrze dobrane oświetlenie do ogrodu pozwoli nam cieszyć się miłymi chwilami także podczas długich, letnich wieczorów.

Product added to the cartx
Product deleted from the cartx