Karmniki i poidełka dla ptaków

Aktywne filtry

Filtruj:

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 12,00 zł - 100,00 zł

Style

Style

Materiały

Materiały

Szerokość

Szerokość

Głębokość

Głębokość

Średnica

Średnica

Kolory

Kolory

Czas realizacji

Czas realizacji

view_list view_module
Karmnik dla ptaków metalowy czarny

Karmnik dla ptaków metalowy czarny

Cena 19,90 zł .
Poidło dla ptaków Clippo

Poidło dla ptaków Clippo

Cena 99,90 zł .
Domek dla ptaków karmnik na sznurze

Domek dla ptaków karmnik na sznurze

Cena 28,91 zł .
Poidełko Wróbel wys 98 cm

Poidełko Wróbel wys 98 cm

Cena 79,00 zł .
Karmnik dla ptaków turkusowy dekoracyjny

Karmnik dla ptaków turkusowy dekoracyjny

Cena 28,91 zł .
Karmnik dla ptaków szary dekoracyjny

Karmnik dla ptaków szary dekoracyjny

Cena 28,91 zł .
Karmnik dla ptaków biały dekoracyjny

Karmnik dla ptaków biały dekoracyjny

Cena 28,91 zł .

Zima to niełatwy okres dla ptaków żyjących w mieście. Ich największym problemem jest znalezienie wtedy odpowiedniej ilości pożywienia. Dlatego popularnym sposobem na niesienie pomocy tym małym, skrzydlatym zwierzakom stało się umieszczanie karmników i poidełek dla ptaków na terenach naszych posesji. To bardzo szlachetny sposób na pomoc ptakom w okresie zimowym, ale także ciekawa i oryginalna forma przyozdobienia naszych ogrodów, tarasów czy balkonów. Posiadanie karmnika dla ptaków w ogrodzie i obserwowanie, jak skrzydlaci goście się w nim stołują wniesie też sporo radości w nasze życie.

Bezpieczny sposób na dokarmianie ptaków

Karmnik i poidełko dla ptaków to świetny sposób na dokarmienie ich w czasie, gdy same nie są w stanie się wyżywić. Jednak montaż karmnika oraz jego umiejscowienie powinno być wcześniej zaplanowane. Pamiętajmy, że ptaki są celem ataków innych, większych zwierząt. Zawartość karmnika może zainteresować nie tylko sikorkę, ale też wiewiórki czy nawet wychodzące koty. Mogą one stanowić realne zagrożenie dla ptaków. Dlatego decydując się na stojący karmnik dla ptaków, musimy umieścić go na odpowiedniej wysokości. Najprostszym sposobem jest montaż karmnika na paliku o wysokości minimum dwóch metrów. Na takim paliku z podestem możemy umiejscowić karmnik ale też podwiesić poidełko czy inne smakołyki, które z pewnością ucieszą naszych ptasich gości. W przypadku wiszących karmników i poidełek również stosujemy zasadę odpowiedniej wysokości, aby były one poza zasięgiem innych zwierząt. Możemy wykorzystać do tego pergolę, drzewo czy miejsce pod dachem. Ważne, by znajdowało się ono z dala od innych punktów zaczepienia, na przykład gałęzi, z których inne zwierzęta mogłyby się bez trudu wspiąć i dostać do karmnika. Pamiętajmy też, by w karmniku umieścić odpowiedni pokarm. Najlepsze okażą się ziarna roślin, na przykład słonecznika, sorgo, prosa, kukurydzy łupanej, łuskanego owsa, a także grube kasze, ponadto mrożone, pokrojone owoce i warzywa, niesolona słonina i łój oraz kule tłuszczowo-zbożowe. Unikajmy natomiast umieszczania w karmniku resztek ludzkiego pożywienia, także suchego chleba, skrawków wędzonek oraz solonej słoniny.

Dekoracyjne karmniki drewniane

Na rynku możemy znaleźć różne modele karmników i poidełek. Dostępne są karmniki wykonane z metalu, plastiku, a nawet szkła. Jednak szczególnie atrakcyjne i przez to popularne są dekoracyjne karmniki drewniane. Takie karmniki są doskonałe dla małych, dzikich ptaków. Wyglądają jak małe domki, co tylko dodaje im uroku. W naszej ofercie znajdziecie Państwo drewniane karmniki dla ptaków w odcieniach naturalnego drewna, szarości, bieli, a nawet turkusu. Solidna konstrukcja i staranne wykonanie gwarantują, że będzie to doskonały domek dla ptaków na wiele sezonów. Nasze drewniane domki dla ptaków dostępne są w wersji podwieszanej, jak i z możliwością przybicia, na przykład do pnia drzewa.

Jak wybrać karmnik dla ptaków?

Szukając idealnego karmnika dla ptaków, miejmy na względzie przede wszystkim dobro tych zwierząt. Oczywiście kwestie estetyczne także mają znaczenie, pamiętajmy jednak, że na dłuższą metę żaden ptak nie zechce korzystać z naszej gościnności, jeżeli karmnik będzie zbyt mały i ciasny, niestabilny lub nieodporny na śnieg, chłód i wiatr. Najlepsze modele to takie, które nie poruszają się pod wpływem wiatru, gdyż może to skutecznie spłoszyć ptaki. Dobrze, gdy karmnik ma solidny daszek – wtedy ochroni zarówno karmę, jak i ptaszki przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Decydując się na montaż karmnika, musimy również pamiętać, że do naszych zadań, oprócz regularnego wysypywania karmy, będzie należało także dbanie o jego higienę. Karmnik dla ptaków należy regularnie czyścić, aby nie stał się przyczyną przenoszenia pasożytów i chorób między ptakami. Z tego względu również lepiej zdecydować się na model, który będzie prosty w umyciu.

Metalowe poidełka dla ptaków

Oprócz karmnika dla ptaków, na swojej posesji możemy też umieścić niezwykle urocze i praktyczne poidełka dla ptaków. Wbrew pozorom, w okresie zimowym ptaki tak samo potrzebują dostępu do świeżej wody, jak i do jedzenia. Oferujemy Państwu metalowe, pięknie zdobione poidełka. Posiadają one bolec umożliwiający wbicie w ziemię. Poidełko możemy umieścić nie tylko w ogrodzie, ale też na balkonie, na przykład w doniczce. Trwała konstrukcja sprawia, iż są one bardzo odporne na wpływ negatywnych warunków atmosferycznych, dzięki czemu z pewnością będą nam służyć przez długie lata. Do ogrodu sprawdzi się natomiast model stojący, wykonany w formie dekoracyjnej misy z ozdobnym ptaszkiem z boku. To świetna ozdoba ogrodu, a jednocześnie dobry sposób na zadbanie o potrzeby ptaków.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z całą naszą ofertą karmników oraz poidełek dla ptaków. Z pewnością znajdziecie coś odpowiedniego dla siebie. Gwarantujemy, iż posiadanie karmnika dla ptaków i obserwowanie, jak się w nim stołują, daje wiele satysfakcji i radości. To jeden z najprostszych sposobów na pomoc zwierzakom w mieście w okresie zimowym, i nie tylko.

Zapisz się do newslettera

Subskrybuj nasz newsletter, aby otrzymywać najnowsze informacje o naszych nowych produktach i promocjach.

Product added to the cartx
Product deleted from the cartx