Ławki i skrzynie ogrodowe

view_list view_module
Skrzynia ogrodowa Serena XXL 120x76 cm

Skrzynia ogrodowa Serena XXL 120x76 cm

Cena 599,00 zł
.
Cena 599,00 zł
Skrzynia ogrodowa Ollie antracyt 115 cm

Skrzynia ogrodowa Ollie antracyt 115 cm

Cena 259,00 zł
.
Cena 259,00 zł
Ławka ogrodowa ze skrzynią

Ławka ogrodowa ze skrzynią

Cena podstawowa 859,00 zł -60,00 zł Cena 799,00 zł
Najniższa cena: 799,00 zł 0,00 zł
.
-7%
  • bestseller
Cena podstawowa 859,00 zł -60,00 zł Cena 799,00 zł
Najniższa cena: 799,00 zł 0,00 zł

Ławki ogrodowe to element wyposażenia, z którego w okresie wiosenno-letnim korzystamy niemalże codziennie. Pozwalają one na wypoczynek na świeżym powietrzu czy też goszczenie rodziny i przyjaciół na posiłku w przyjemnych okolicznościach natury. Wybór ławki ogrodowej powinien więc być dobrze przemyślany – powinny one być trwałe, odporne na uszkodzenia, a przy tym wygodne. Nie bez znaczenia jest też ich wygląd – stylowe meble ogrodowe pozwalają bowiem stworzyć piękną, przytulną aranżację. Jak zatem dobrać idealną ławkę ogrodową? Czy wybrać ławkę z oparciem, a może bez? Wybrać ławkę ozdobną czy może połączoną z praktyczną skrzynią ogrodową na niezbędne narzędzia?

Ławki metalowe i drewniane z oparciem

Jednymi z najchętniej wybieranych modeli są ławki drewniane i metalowe z oparciem. Często są one bogato zdobione, co sprawia, iż prezentują się bardzo atrakcyjnie. Metalowa konstrukcja zapewnia stabilność oraz wytrzymałość. Jednocześnie ławki są stosunkowo lekkie, bez trudu więc przeniesiemy je w dowolne miejsce – także do garażu na okres zimowy. Z kolei ławki drewniane mają wyjątkowy urok, którego nie tracą wraz z upływem czasu. Odpowiednio zabezpieczona ławka drewniana może nam służyć przez lata, a jednocześnie stanowi piękny dodatek do ogrodu.

Ławki z oparciem z pewnością będą lepsze, jeżeli planujemy spędzać sporo czasu w ogrodzie i organizować spotkania towarzyskie. Oparcie zapewni wysoki komfort użytkowania. Z kolei skrzynie ogrodowe bez oparcia sprawdzą się w miejscu, gdzie przechowujemy różne narzędzia ogrodowe i chcemy móc na chwilę usiąść podczas prac w ogrodzie, aby odpocząć. Taka skrzynia jest bardzo wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczna, stanowi więc idealne i bezpieczne miejsce do przechowywania narzędzi używanych do prac ogrodowych, zwłaszcza gdy nie posiadamy altany, w której moglibyśmy trzymać tego rodzaju rzeczy.

Na co zwrócić uwagę kupując ławkę do ogrodu?

Ławeczki ogrodowe powinny być wygodne, wytrzymałe, ale też łatwe w przenoszeniu i przechowywaniu. Na ogół bowiem meble ogrodowe w okresie zimowym wymagają dodatkowego zabezpieczenia lub też schowania, na przykład do garażu. Warto wziąć te rzeczy pod uwagę przy zakupie ławki ogrodowej. Dotyczy to także ogrodowych ławeczek, które zamierzamy ustawić na tarasie lub balkonie.

Oprócz kwestii praktycznych, warto również kierować się estetyką wybranych modeli – najlepiej, gdy ich wygląd jest spójny z resztą wyposażenia ogrodu, tarasu bądź balkonu. Dzięki temu uda nam się stworzyć przyjemne miejsce do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Inną sprawą, którą trzeba przemyśleć przy zakupie ławki ogrodowej jest to, gdzie zamierzamy ją ustawić.

Najczęściej ławkę stawiamy w pobliżu domu, na przykład  na tarasie przed domem, lub na trawniku i w pobliżu ścieżek. Unikajmy natomiast ustawiania ławek pod koronami drzew, przy krzakach czy intensywnie pachnących rabatach kwiatów. Choć są to zaciszne miejsca ogrodu, często bytują tam i szukają pokarmu ptaki, nie brak też owadów, takich jak komary, które podczas letnich wieczorów mogą być wyjątkowo irytujące. Jeżeli chcemy mieć możliwość spędzania czasu na ogrodzie lub tarasie także w deszczowe dni, warto umieścić ławkę pod zadaszeniem – wtedy pogoda nie będzie stanowić problemu.

Znaczenie ma także rozmiar ławki ogrodowej. Wszystko zależy od tego, jak wiele osób chcemy gościć w naszym ogrodzie. Jeżeli planujemy organizować większe spotkania towarzyskie, lepiej wybrać ławki o wymiarach 120 – 150 cm, które swobodnie zmieszczą trzy osoby. W sprzedaży dostępne są też mniejsze ławki dwuosobowe o wymiarach 80 – 120 cm.

Zadbaj o piękną aranżację ogrodu i tarasu

Wybierając meble do ogrodu, takie jak ławki, krzesła, stoły czy skrzynie ogrodowe, weźmy pod uwagę spójność aranżacyjną. Dzięki temu stworzymy atrakcyjne wizualnie miejsce, w którym chętnie będziemy spędzać letnie dni i wieczory. Takie miejsce z pewnością będzie sprzyjać relaksowi i miłemu spędzaniu czasu w gronie rodziny i przyjaciół, bez potrzeby wychodzenia z domu czy wyjeżdżania poza miasto.

Niezależnie od tego, czy dysponujemy przestronnym ogrodem, czy jedynie niewielkim tarasem lub balkonem, warto zadbać o przytulną atmosferę i stworzyć kącik do letniego relaksu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą mebli ogrodowych – z nami z łatwością urządzisz swój wymarzony ogród!

Product added to the cartx
Product deleted from the cartx